Mazowsze to piękny, nadal nieodkryty region. Dom leży na obszarze „Natura 2000 Dolina Dolnej Pilicy”. Jest otoczony pięknymi lasami pełnymi zwierząt, chronionych gatunków roślin i grzybów. Nietrudno tu spotkać sarny, jelenie, zające, żurawie i inne rzadkie ptaki. Czasem zwierzęta praktycznie zaglądają do okien domu. W bliskiej okolicy jest cała masa ścieżek spacerowych, tras biegowych i rowerowych, prowadzących przez sady pełne jabłek, gruszek i wiśni. Niedaleko domu jest mała piaszczysta plaża nad rzeką.


PLAŻA NAD PILICĄ
Prawie prywatna, rzadko odwiedzana piaszczysta plaża położona 15 min. spacerem od domu, do której dojdziecie pięknymi łąkami i polami.

KAJAKI
W okolicy Warki działa wiele firm wynajmujących kajaki. Są trasy o różnej długości (od 2 do 9 godzin), dla rodzin z dziećmi a także doświadczonych kajakarzy.

SZLAK JABŁKOWY (SADY, MIODY, BROWAR)
Okolica nazywana jest „Największym Sadem Europy”. Są tu przepiękne tereny pełne owoców. To idealna okazja żeby kupić świeże produkty od lokalnych sadowników.
Więcej informacji o Szlaku Jabłkowym i okolicznych atrakcjach znajduje się tu: https://szlakjablkowy.eu/
Lokalni producenci owoców, miodów i piwa zapraszają na zwiedzanie!

WINO
Kochamy wino! Sami na co dzień degustujemy, zwiedzamy winnice, uczymy się produkcji. Można u nas spróbować win z całego świata, również z Polski. Podczas pobytu możecie wybierać, degustować i czytać o winach, które starannie dla was wybraliśmy. Ceny oscylują między 50 a 70 zł. Są to wyselekcjonowane pozycje, które sami pijemy z przyjemnością. Dzięki certyfikacji Wine & Spirit Education Trust bądźcie pewni, że proponujemy wam to co najlepsze. Nie każdy też wie, że w Polsce jest już 400 winnic i z każdym rokiem coraz bardziej zaskakują jakością. Kto polskich win nie zna, u nas ma okazję spróbować tych najlepszych, z winnicy Biały Kruk i Mazovia, położonych 30 min. jazdy samochodem od domku!
Właściciele tych winnic to pasjonaci, którzy tworzą pyszne wina i chętnie dzielą się swoją wiedzą. Można u nich zamówić zwiedzanie winnicy, degustację i posiłek: 

https://winnicamazovia.pl/ 

https://www.facebook.com/WinnicaBialyKruk

Atrakcje