Mazowsze to piękny, nadal nieodkryty region. Dom leży na obszarze „Natura 2000 Dolina Dolnej Pilicy”. Jest otoczony pięknymi lasami pełnymi zwierząt, chronionych gatunków roślin i grzybów. Nietrudno tu spotkać sarny, jelenie, zające, żurawie i inne rzadkie ptaki. Czasem zwierzęta praktycznie zaglądają do okien domu. W bliskiej okolicy jest cała masa ścieżek spacerowych, tras biegowych i rowerowych, prowadzących przez sady pełne jabłek, gruszek i wiśni. Bardzo blisko domu jest mała piaszczysta plaża nad rzeką.


PLAŻA NAD PILICĄ
Prawie prywatna, rzadko odwiedzana piaszczysta plaża położona 900m od domu, do której dojdziecie pięknymi łąkami i polami.

KAJAKI
W okolicy Warki działa wiele firm wynajmujących kajaki. Są trasy o różnej długości (od 2 do 9 godzin), dla rodzin z dziećmi a także doświadczonych kajakarzy. Cena wynajmu kajaka – od 85 zł/kajak.

SZLAK JABŁKOWY (SADY, MIODY, BROWAR)
Okolica nazywana jest „Największym Sadem Europy”. Są tu przepiękne tereny pełne owoców. To idealna okazja żeby kupić świeże produkty od lokalnych sadowników.
Więcej informacji o Szlaku Jabłkowym i okolicznych atrakcjach znajduje się tu: https://szlakjablkowy.eu/
Lokalni producenci owoców, miodów i piwa zapraszają na zwiedzanie!

WINO
Kochamy wino! Sami na co dzień degustujemy, zwiedzamy winnice, uczymy się produkcji. Można u nas spróbować win z całego świata, również z Polski. Podczas pobytu możecie wybierać, degustować i czytać o winach, które starannie dla was wybraliśmy. Ceny oscylują między 30 a 80 zł. Są to wyselekcjonowane pozycje, które sami pijemy z przyjemnością. Dzięki certyfikacji Wine & Spirit Education Trust bądźcie pewni, że proponujemy wam to co najlepsze. Nie każdy też wie, że w Polsce jest już 400 winnic i z każdym rokiem coraz bardziej zaskakują jakością. Kto polskich win nie zna, u nas ma okazję spróbować tych najlepszych, z winnicy Biały Kruk i Mazovia, położonych 30 min. jazdy samochodem od domku!
Właściciele tych winnic to pasjonaci, którzy tworzą pyszne wina i chętnie dzielą się swoją wiedzą. Można u nich zamówić zwiedzanie winnicy, degustację i posiłek: 

https://winnicamazovia.pl/ 

https://www.facebook.com/WinnicaBialyKruk

Atrakcje